27’LİLER KULÜBÜNÜ DUYDUNUZ MU? KATILMAK İSTEMEYECEĞİNİZ TEK KULÜP

0
53

 

Hayranlık bırakan ve hiç eskimeyen, sizi kendinizden geçiren, normal kafayla yazılmaz dedirten şarkılar… Birçoğunun yaratıcısı aynı kaderi paylaştı. 27’sinde öldü. Bu yüzdendir ki bu kulübün adı 27’liler kulübü. Karşınızda saygıdeğer kulüp üyeleri:

Brian Jones

Rolling Stones üyesiydi. Jones’ın ölümü İngiltere’deki evinde gerçekleşti. 1969 yılıydı ve tamamen kendi saçmalık davranışları yüzünden oldu. Alkol ve uyuşturucuyu karıştırıp içti ve yüzme havuzuna daldı. Jones’ın ölümü arkasında rock dünyasının gizemlerini bıraktı. Birçok insan gerçekte ne olduğu ile ilgili şüphe duydu ve sürekli sorguladı.  Hatta Rolling Stones üyeleri de şüpheyle baktı. Grup üyelerinden, Keith Richards ise “Neler olduğunu bilmiyorum ama bazı kötü şeyler oluyordu.” demişti.

Alan Wilson

Canned Heat grubu gitaristi olan Wilson, efsane başarılı olmasının yanı sıra, tam bir sorunlu adamdı. diğer 27liler gibi ailesinden uzaklaşmıştı. Güven sorunu yaşıyor ve depresyonla başı beladaydı. Çok garip bir alışkanlığı vardı kapı önlerinde uyuyordu. Hayatının son gecesinde de Bob Hite’ın (Vokalist) evinin önünde yatmıştı. Wilson, Hite’ın bahçesinde bulundu. ( 1970) elleri göğsünün üstündeydi ve elinde bir şişe sakinleştirici ilaç vardı. Ölüm sebebi, aşırı dozda ilaç almaktı. Ancak baterist Fito de la Parra, Wilson’ın intihar etmek için içtiğini söylüyor.

Jimi Hendrix

1970 yılında bir Cuma gününün erken saatlerinde, Hendrix kız arkadaşı ile birlikteydi. Biraz uyku ilacı içti. Kaç tane içtiğini, kimse bilmiyor. İlaç, çok güçlü etkilere sahip olan Vesparax’tı. Bir hapın yarısı bir insanı 8 saat uyutacak kadar etkiliydi ve Hendrix 9 civarında yutmuş olabileceği söyleniyor. Ayrıca bununla birlikte, içki de içiyordu. Hendrix bu şekilde rastgele ilaç içmeyi alışkanlık haline getirmişti. Baygın bir halde kusmuğunda boğulmuştu. Arkadaşı Deering Howe ise, “Hendrix, bir ilacın ne olduğunu bilmeden, bir avuç bile içerdi.” demişti.

Janis Joplin

Hollywood’da son kaydı olan “A woman left lonely” şarkısından sonra oteldeki odasına geçti. Gece saat 01.00’da, sol kol damarından eroin enjekte etti. Ardından otel lobisinden bir paket sigara aldı geri dönüp kapıyı kapattı. Soyunmaya başladı ve paketini komidinin üstüne koymak için eğildi ve eğildiği gibi, kafasını masaya çarpıp yere düştü. (1970)

Jim Morrison

The Doors’un efsane solisti… 27’sinde ölen Morrison’ın ölümü hakkında birçok teori vardır. Ancak hala çözülememiştir. Bir teoriye göre, şöhretten bıkıp, ölü taklidi yaparak Hawai’ye kaçmıştır. Bu teorinin dayanağı ise, mezarının Morrison’dan küçük boyutta olmasıdır. Başka bir teoriye göre sevgilisi Pamela Courson’ın onu aldatmasına dayanamayak intihar etmesidir. Garip olan şu ki Morrison’ın kız arkadaşı da aynı yaşta ölmüştür.

Ronald McKernan

Greatful Dead grubu kurucusu  vokalisti, söz yazarı McKernan 12 yaşında alkol içmeye başlamıştır. 20lerinin ortasında ise siroz, ülser ve diğer hastalıklara yakalanmıştır. Corte Madera’daki evindeyken, ölmüş ve iki gün sonra ev sahibi tarafından bulunmuştur. (1973)

Pete Ham

Badfinger gitaristi olan Ham, birçok sorunu olduğunu ve tek çözümün de ölüm olduğunu düşünmüştü. Evinin yakındalarında bulunan bir barda arkadaşı Tom Evans ile buluştu ve ona sarhoşken “ Merak etme, bir çıkış yolu biliyorum.” dedi. Daha sonra eve döndü ve bir not yazdı.  Müdürüne karşı acılarını dile getirmişti, ardından kendini garajda asarak intihar etti. Arkadaşı Evans da bu olaydan 7 yıl sonra kendini asacaktı.

Kurt Cobain

Gelmiş geçmiş en iyi gruplardan olan Nirvana’nın vokalist ve gitaristi olan Cobain, uyuşturucu bağımlısıydı. Birçok kez tedavi görmüş ancak düzelemedi. Eşiyle tartışmalar yaşıyordu. Cobain’in 8 Nisan 1994’te 6 gündür kayıp olduğu farkedilmişti. Kurt’un cesedi Seattle’daki evinde bir elektrikçi tarafından bulundu. Giyinik olan Kurt elinde bir pompalı tüfekle yerde yatıyordu. Tek kurşunla yüzünü dağıtmıştı. Ayrıca bir intihar mektubu da vardı. Ancak ölümü sonrasında birçok cinayet şüphesi de doğdu. Çünkü, Kurt’un kanında 1.52 mg eroin vardı ve bu ancak 3 iğneyi üst üste vurulursa oluşabilirdi. Bu da teknik olarak imkansızdı. Hem de o kadar uyuşturucu alıp, tüfeği kaldırıp kendini vurma gücüne nasıl sahip oldu? Son olarak daKurt çıplak elle tutmasına rağmen, tüfekte parmak izi yoktu. Bir süre sürekli tartıştığı eşi Courtney Love’dan şüphe duyuldu.

Kristen Pfaff

Courtney Love’ın grubu olan Hole’un bir üyesiydi. Ayrıca Eric Erlandson’ın da kız arkadaşıydı. Kurt Cobain’in ölümünden iki ay sonra  aşırı erion dozundan ölü halde Seattle’daki evinin banyosunda bulundu. ( tıpkı Jim Marrison gibi)

Amy Winehouse

Günümüze en yakın 27liler grubu üyesi… hepimizin ruhuna dokunmuş olan, ve daha da dokunacak olan Winehouse skandallarla dolu bir kariyere sahipti. Sarhoş konserlere çıkar, bayılır, düşer, tepki çekerdi. 2011 temmuz ayında ise Londra’daki evinde ölü bulundu. İlk günlerde ölüm sebebi anlaşılamasa da daha sonra alkol zehirlenmesi yüzünden öldüğü anlaşıldı.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin